Гридниця - трапезна королів

 

Гридниця - трапезна королів

Подорожуймо УкраїноюОлеський замок... Мабуть кожен львів,янин знає про цю памятку історії у львівській області. Ще в школі (1995) нас гуртували для культурно-туристичних поїздок. Для когось це була можливість походити з улюбленою однокласницею по навколишньому парку, хтось дійсно хотів заглянути у душу тим експозиціям, а хтось просто уявляв себе на коні з мечем коли заходив на бруківку подвірря Олеського замку. Час іде, на щастя люди дбають про замок, за ним доглядають... Але завжди не вистачає часу на одну цікаву і унікальну деталь замку.

"Нині настав час усім відкрити двері і в "потаємну кімнату" Олеського замку, яка заслуговує на те, щоб називатися серцем древньої фортеці. Мова йде про ресторан "Гридниця", без якого віднедавна не можна уявити Олеського замку у всій його красі..."

Гридниця це місце, де ти відчуваєш себе королем. Ти десь у середньовіччі, тобі наливають пиво у дерев,яний келих, що закриває більшість твого обличчя. Ти коштуєш ті вареники, а в голові уява сама розповідає тобі про той час. А коли ти сідаєш по центру столу, а за спиною шкіра ведмедя, то для повного відчуття величчі ти мало не втримуєшся, щоб надягнути на себе оту кольчугу. Над тобою нависають товсті стіни, а навколо твої бояри і ти відчуваєш, що саме ти князь землі Галицько-Волинської.

Це надзвичайний дух, неймовірне відчуття перевтілення. Гра дерева, кованки та каменю, навіває тобі сон - ти це не ти, це Юрій, син мазовецького князя Тройдена і руської княжни Марії (дочки Юрія І), запрошеного боярами на галицько-волинський князівський престол після згасання роду Романовичів. (1327 р). Ти владар землі святої!!

.....Олеський замок, що стояв на межі Волині й Галичини, опинився на кордоні Литви й Польщі. За нього йшла постійна боротьба між цими державами. Відомо, що з 1340 р. замком володів литовський князь Любарт. У 1366 р. його відвойовує польський король Казимир Великий. А коли на троні опиняється його племінник Людовік - король польський і угорський, замок переходить до Владислава, князя Опольського. Останній, проводячи політику загарбання й окатоличення галицьких земель і добиваючись від Риму права на створення окремої галицької митрополії, передає в 1375 р. Олеську фортецю разом із Рогатином і Тустанню галицькому єпископу. Це викликало протест руського населення, і замок був захоплений повстанцями. Та ненадовго: вже в 1377 р. король розмістив тут угорські війська. Однак, як видно, їм тут не дуже повелося: через п'ять років, зразу ж після смерті Людовіка, вони за викуп залишають замок Любарту...

Ти вже відчуваєш себе князем?? хм.. ще не відчуваєш, бо ти ще не коштував Кручеників королівських, а хіба вже подали Полядвицю Гетьманську???... отож..

Повне меню ти можеш засмакувати тут:
http://www.grydnycia.lviv.ua/menu/menu_ua.doc

Тарас Степан
---------------------------------------------------------------------------


Создан 20 мар 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником